Rockwellin kustannustehokkaat pehmokäynnistimet
Monipuoliset ja helppokäyttöiset SMC-Flex ja SMC-3 pehmokäynnistimet sopivat miltei mihin tahansa käyttösovellukseen

ROCKWELL SMC-Flex ja SMC-3 pehmokäynnistimet
Rockwell tarjoaa laajan ja monipuolisen valikoiman pehmokäynnistimiä alueelle 200-690VAC (1…1250A).
Rockwell pehmot voidaan varustaa väyläliitynnällä ja eri käynnistysvaihtoehtoja on seitsemän mm. pehmo-, kick start-, virtarajoitettu-, kaksoisramppi-, täydellä jännitteellä ja vakionopeudella käynnistys.
Ominaisuuksina myös mm. pehmopysäytys, jarrutustoiminnot ja sisäänrakennettu ylikuormitussuojaus. Helppo ja varma asennus DIP kytkimillä sekä modulaarinen ja tilaa säästävä rakenne.
| Ominaisuus | SMC-Flex | SMC-3 | Hyöty |
| Sisään rakennettu ylikuormitussuoja | X | X | ● laukaisukäyrä ohjelmoitavissa ● pienempi kojeiden määrä ● helppo asennus ja ohjelmointi ● tehokas tilankäyttö |
| Integroitu Bypass kontaktori | X | X | ● pienemmät kokonaiskustannukset ● tehokas tilankäyttö |
| Monipuoliset väyläliitynnät | X | ● PowerFlex 7 sarja, 13 eri väyläkorttia ● integroituu täysin RSLogix tuoteperheeseen |
|
| Ohjelmoitavat lisäkoskettimet | X | ● ei tarvetta lisäosille ● joustava ohjelmointi |
|
| Kattava mittaus ja seuranta | X | ● sisäänrakennettu kormanvalvonta ● tehokas tilankäyttö |
|
| LCD näyttö | X | ● helppo parametrointi ● helppo asennus ja käyttö |
|
| Modulaarinen rakenne | X | ● huollon helppous |
Lataa esitteet tai pyydä maksuttomat painetut esitteet ja tee tarjouspyyntö
SMC-Flex and SMC-3 Soft Starters Overview (1.4MB)
SMC-Flex and SMC-3 Soft Starters Selection Guide (3MB)






